Bročka má už záložný plán, keď vo voľbách pohorí

Najprv chcel prevádzkovať prvý parkovací dom pre bicykle na Slovensku, no keď mu to nevyšlo, našiel si iný spôsob obživy.

pošli na vybrali.sme.sk
 

Bročka má už záložný plán, keď vo voľbách pohorí

Taxi Bročka bude rozvážať Lepšiu Trnavu po jednotlivých mestských častiach, aby spoznávala realitu. V rámci propagácie Trnavy tiež bude voziť domácich i zahraničných turistov po pamätihodnostiach.

 

Petrovi Bročkovi sa funkčné obdobie na trnavskej radnici kráti, a tak vymýšľa, čo by ešte mohol za mestské peniaze pre seba a cyklistickú kompániu urobiť. Napokon sa vynašiel, ako vždy, v neprospech iných. Tentoraz majú na to doplatiť pacienti Fakultnej nemocnice Trnava.

Keďže má Trnava citeľný nedostatok cyklochodníkov a Bročkov zámer vyhnať ľudí z áut na dvojkolesové tátoše zatiaľ nevychádza, rozhodol sa náš cykloprimátor pre ďalší ťah, ktorý prinesie úžitok nielen jemu, ale aj spriaznenej cyklokompánii. Bude sa tendrovať nový cyklochodník za státisíce eur, tentoraz na Ulici Andreja Žarnova.

Rozumbrade totiž kole oči, že tam autá parkujú zadarmo a chce ich vyhnať na spoplatnené parkovisko pri Dohnányho ulici. Čo na tom, že toto nekoordinované parkovanie využívajú aj pacienti, ktorým je ťažko prejsť niekoľko desiatok krokov navyše k lekárovi. Pre nich má jedinečnú príležitosť, na ktorej chce postaviť svoje nové podnikanie. Bude ich za poplatok zvážať na svojej rikši po novučkom cyklochodníku. A to nielen zo spomínaného parkoviska, ale trebárs aj od mestskej veže. Čím viac kilometrov, tým viac peňazí. Však to bude vlastne taxík, vraj sociálny.

Nie je to žiadna novinka, veď už takmer dva roky na to po nociach trénuje. Nielen po pešej zóne sa preháňa na mestskej rikši, ktorá pravdepodobne záhadne zmení majiteľa ako zelené mestské skladačky. A možno tých rikší bude viac, lebo tento biznis s jednou nezvládne. Aspoň sa ujde každému z bradáčov, aby sa im spoločne lepšie šliapalo do pedálov.

Keby Bročka rozmýšľal efektívne, mohol zabiť dve muchy jednou ranou. Cesta je natoľko široká, že sa na ňu zmestí aj chodník, aj parkovacie miesta aj cyklochodník na jednej strane. Stačí zájsť do Viedne a uvidí, ako sa tam vedia vysporiadať s profilom vozovky.

 

O svojom geniálnom nápade začal Rozumbrada v pondelok 15. októbra presviedčať aj riaditeľa nemocnice Daniela Žitňana, ktorý veľké nadšenie vraj nezdieľal. Aj jemu sa zdá pritiahnuté za bradu, že by mali pacienti prísť o zhruba 40 miest na parkovanie len preto, aby niekto na ľuďoch zarábal. Keďže sa, navyše, oproti nemocnici stavia polyfunkčná budova, parkovacie  miesta budú v tejto lokalite chýbať.

Keby sa však Rozumbrada lepšie poškriabal na brade, zistil by, že pri rekonštrukcii celej ulice aj s chodníkmi vznikne dostatočný priestor nielen pre autá, ale aj chodcov a cyklistov. Navyše, na legálnych parkovacích miestach by mohol vyberať poplatok, čo by mestu prinieslo zisk. A ušlo by sa aj jeho kamarátom z CS Trnava. Pri oprave povrchov by nemuseli s nikým súperiť. Lenže, to by zas nesmel niekto pokašľať projektovú dokumentáciu. Ale o tom nabudúce.

Gabo Kopúnek

2. 11. 2018 0:00 | Komentáre
 
pošli na vybrali.sme.sk